Archive for the ‘Zaujímavosti’ Category


Kontaktne sosovkyKontaktné šošovky na korekciu zraku v súčasnosti používa čoraz viac ľudí, pre mnohých ľudí sa šošovky stali nevyhnutnou súčasťou ich života a okuliare ich už vôbec nezaujímajú. K najčastejším očným chorobám, ktoré môžete korigovať za pomoci šošoviek patria krátkozrakosť, ďalekozrakosť a astigmatizmus. Hlavným dôvodom pre voľbu kontaktných šošoviek býva hlavne to, že sú oveľa praktickejšie ako okuliare, neobmedzujú Vás pri práci ani pri športe. Veľmi dôležitým faktom pre výmenu okuliarov za šošovky však býva hlavne zmena imidžu a v dnešnej dobe dokonca aj zmena farby očí. (more…)

Ako vybrať šperk pre ženu

Dec 22, 2010 Author: admin | Filed under: Tipy, Zaujímavosti

Sperky pre zenu - nahrdelnikVšetci veľmi dobre vedia, že žena a šperk je nerozlučiteľný dvojka. Pasujú k sebe skrátka ako puzzle, ale viete, aký vybrať, aby to bol ten správny, ktorým sa žena bude chváliť najradšej každý deň pri každej príležitosti?
Krásu a osobnosť každej ženy môžete vhodne podčiarknuť podareným a vhodne zvoleným šperkom. Šperky tiež podliehajú veľmi často módnym trendom a je potrebné zvoliť skutočne jedinečný a osobitý, aby k žene sedel, aj keď napr. jeho sláva na výslní módnych ukážkach pominula. (more…)

Zlato, striebro versus bižutéria

Dec 14, 2010 Author: admin | Filed under: Zaujímavosti

Bizuteria - handmadeUž ste niekedy stáli na križovatke, na ktorej boli dva rozhodujúce ukazovatele? Jeden hlásal rýdzosť, rýdzosť, druhý drzo oponoval, bižutéria. Je veľa pre a proti, ale to aj bižutériu, aj pre kovy chváliace sa rýdzosťou. Zlato, striebro

Prečo rýdza “čistota”?

Slovo čistota je umiestnené v úvodzovkách z toho dôvodu, že čisté zlato, alebo striebro sa v šperkárstve nevyužíva. Vo svojej čistej podobe sú nevyužiteľné, pretože sú príliš mäkké a to by len málo čo vydržali a boli by náchylné ku všetkým oderom a otlačeninám a podobne. Skrátka nevyhovujúce. (more…)

STORM: Nespútaná búrka z Londýna

Dec 7, 2010 Author: admin | Filed under: Zaujímavosti

Logo stormOsobité, originálne a dravo moderné, to sú hodinky, šperky a módne doplnky londýnskej značky Storm. Už dve desaťročia si buduje táto módna ikona meno, ktoré je synonymom nespútaného živlu. Na začiatku bola túžba po inovatívnom dizajne a individualite. Značka Storm tak priniesla svojimi futuristickými modelmi doslova búrku do pokojných vôd hodinárskeho a šperkárskeho priemyslu.

(more…)