Prstene z chirurgickej ocele

prsten z chirurgickej ocelePrstene z chirurgickej ocele sú vhodné pre mužov aj pre ženy a môžu sa stať zaujímavých doplnkom, ktorý upúta pozornosť. Šperky sú odolné, lesklé (alebo brúsené do matu), majú zaujímavé dizajny. Navyše oceľové šperky môžu byť masívnejšie a rozmerovo väčší bez výrazného nárastu na cene, pretože sa nejedná o drahý kov, kde s hmotnosťou šperku priamo úmerne rastie aj cena. Navyše výrobcovia šperkov rýchlo pochopili, že pre mladú skupinu zákazníkov designy, ktoré sú schopní vyrobiť z ocele, sú oveľa zaujímavejšie ako tradičné šperky strieborné alebo zlaté. Preto si teraz zákazníci aj na Slovensku môžu vybrať z mnohých oceľových prsteňov, či už subtílnych osadených zirkónmi alebo klasických rozmanitých krúžkov kombinovaných s kožou, ornamentami, prerezávaných laserom, s gravírovaním alebo obľúbených prsteňov z chirurgickej ocele s krištáľmi Swarovski.

Rozmanité prevedenie

Prstene z chirurgickej ocele sú vyrábané v mnohých prevedeniach. Vyberie si zaručene každý, muž i žena si prídu na svoje. Muži ocenia predovšetkým prstene jednoduché a masívnejšie, zatiaľ čo ženy dajú, v mnohých prípadoch, prednosť prsteňom menej masívnym a viac zdobeným.

Vhodný darček? Prsteň z chirurgickej ocele

Áno, prstene z chirurgickej ocele sa môžu stať pekným darčekom pre Vašich blízkych. Stačí len správne vybrať ten pravý prsteň. Výber však nie je jednoduchý, pretože si môžete vybrať z mnohých rôznych prevedení.

Žiadna alergická reakcia

Prstene z chirurgickej oceleMnoho jedincov pozná ten pocit, keď si nasadí prsteň a po chvíli zistí, že ho nemôžu dať dole, pretože mu za pár minút stihol daný prst natiecť. S prsteňom z chirurgickej ocele sa Vám toto nestane, pretože bola chirurgická oceľ sa používa výhradne v zdravotníctve, a tak možno konštatovať, že by nemala spôsobovať žiadne alergické reakcie. Prstene z chirurgickej ocele sú preto vhodné i pre jedincov alergických, alebo citlivých na kovy.

Jednoduchá starostlivosť

Chirurgická oceľ je veľmi nenáročný materiál na údržbu. Nemusíte si kupovať žiadne špeciálne prípravky, ak sa šperky dostanú do styku s nejakou nečistotou, stačí ich jednoducho umyť vlažnou mydlovou vodou. Jedine ak by vám z vodovodného kohútika vytekala nejaká minerálna voda s vysokým obsahom síry, mohli by ste mať z jej účinku na šperk obavy. To ale v našich domácnostiach, pokiaľ máme dobré informácie, nehrozí  :-) Pozor treba dávať len na tie šperky, ktoré sú vysadené nejakým ozdobným kameňom. Na kamienky je potrebné dávať väčší pozor, aby nedošlo k ich odlúpnutiu. Odporúča sa predovšetkým šperky na noc dávať dole.