Zasnubny prstenZásnubný prsteň je najdôležitejší šperk, ktorý muž vyberá. Tiež má tento prsteň jedinečný význam. Preto by si muži mali dať pri výbere zásnubného prsteňa záležať. Výber je vždy zložitá a zdĺhavá záležitosť ale určite neskôr prinesie svoje ovocie. Najdôležitejším prvkom na zásnubnom prsteni je kameň. Aj to je dôvod prečo si vybrať práve briliant.

Pretože prsteňom vyjadrujú muži svoj vzťah k žene, mal by zásnubný prsteň vyzerať k svetu. Tradícia hovorí, že zásnubný prsteň ukazuje mužovo postavenie v spoločnosti a finančné zabezpečenie. Väčšinou platilo, že prsteň zodpovedá mesačnému platu. Dnes sa to tak už nepovažuje, ale aj tak by zásnubný prsteň mal mať nejakú hodnotu.

Briliant – symbol čistoty a investície

Ideálnym zásnubným prsteňom je prsteň zo zlata osadený briliantom či briliantmi. Takýto zásnubný prsteň je hodnotný šperk a dá sa aj dediť. Briliant vekom nestráca cenu, nepoškriabe sa, nie je možné ho rozbiť, ani nezhorí. Preto sa môže zásnubný prsteň s briliantom dediť z generácie na generáciu.

Briliantovy zasnubny prsten

S cenou diamantu súvisí aj to, že sa dá kúpiť ako investícia. Cena diamantu za posledných sto rokov nezažila prepad, ako investícia a efektívna forma úschovy majetku sa používa už roky.

Naviac je tiež briliant symbolom čistoty, sily a nezničiteľnosti. Tým sa stáva skvelou ukážkou vašej lásky. Briliantový prsteň je jednoducho jedinečnou príležitosťou, ako ukázať vašej budúcej žene, že si ju ceníte a vaša láska je čistá a na veky.

Briliantový prsteň je dostupný pre všetky

Ak si myslíte, že sa dá briliantový prsteň kúpiť len za desaťtisíce, potom sa mýlite. Drobný briliant je cenovo dostupná záležitosť. Zlatý prsteň s drobnejším briliantom sa dá kúpiť aj približne za 3 tisíc korún.

Snubné prstene môžeme rozdeliť aj na typické skupiny. Väčšina z týchto skupín zvykne mať v strede kamienok a to práve spomínaný briliant.

Briliant alebo diamant

Pri kúpe snubných prsteňov sa často sa stretnete s diamantovým alebo briliantovým šperkom, aký je vlastne rozdiel? Diamant je prírodný nerast, ktorý sa zložitým brúsením vytvaruje do briliantu. Briliant je teda vybrúsený diamant.

Briliantové prstene sú jedinečné a oslní nielen vás, ale aj vašu nastávajúci ženu. S briliantovým prsteňom je úspech zaručený. Prajeme vám príjemný výber.