Ako vybrať zásnubný prsteň

Zasnubny prstenMáte už jasno, že ste s tou pravou ženou a chcete ju požiadať o ruku? Neviete ale, ako by mal prsteň vyzerať, ako ho vybrať alebo darovať? My Vám prezradíme všetko o zásnubných prsteňoch. Navyše pridávame aj fotografie rôznych zásnubných prsteňov k inšpirácii. Zásnubný prsteň patrí k tým najdôležitejším prsteňom, ktoré budete v živote vyberať. Určite je to nočná mora mnohých mužov. Aby sme vám túto situáciu zjednodušili, pripravili sme podrobný článok na tému zásnubný prsteň. Tu by ste sa mali dozvedieť všetky informácie, ktoré budete potrebovať.

Materiály zásnubných prsteňov

Ku klasickým materiálom, z ktorých sú zásnubné prstene vyrábané, patrí zlato, striebro a chirurgická oceľ. Výber materiálu záleží na vašej voľbe a aj na cene, ktorú ste ochotní zaplatiť. Klasické zásnubné prstene sú zo zlata, pretože je to drahý kov, ktorý má vysokú cenu a zásnubný prsteň by mal vyjadrovať silu vašej lásky k partnerke. Ďalšou výhodou zlata je aj jeho stálosť tvaru a farby. Pri výbere farby zlata vychádzajte zo šperkov, ktoré vaša partnerka nosí.Zlaty zasnubny prsten Samozrejme sú aj ženy, ktoré si na drahé šperky nepotrpia, ba naopak, báli by sa ich nosiť. Alebo proste len nosia šperky z iných materiálov. Potom môže byť tou pravou voľbou napr. chirurgická oceľ. Jej výhodou je cenová dostupnosť, stálosť a odolnosť materiálu a tiež hypoalergennosť. V dnešnej dobe sa už vyrábajú veľmi pekné prstene z chirurgickej ocele, ktoré sú od tých zlatých takmer na nerozoznanie. Niektorí muži tiež vyberajú strieborné prstene s kameňmi ako zásnubné. Vyzerajú krásne a sú cenovo dostupné. Nevýhodou je však ich rýchla korózia a tiež jednoduché opotrebenia či poškodenia. Zásnubný prstienok by mal vydržať celý život, preto sa odporúčajú trvácnejšie materiály.

Zásnubný prsteň a kameň

Kameň je v podstate na zásnubných prsteňoch to najdôležitejšie. Prsteň určený na zasnúbenie by mal mať aspoň jeden biely kameň. Samozrejme môže byť prsteňov aj viac, ale jeden z kameňov by mal byť najvýraznejší. Najčastejšou voľbou je zirkón, ktorý je perfektnou náhradou diamantu. Pri kvalitnom spracovaní zirkónu, ho na prvý pohľad nemáte šancu rozpoznať od vybrúseného briliantu. Zirkóny sa používajú do všetkých materiálov, a pokiaľ nie je uvedené inak, jedná sa väčšinou práve o zirkón. Brilianty sa vzhľadom k ich vysokej cene usadzujú len do drahých kovov, v našom prípade teda do zlata. Existujú brilianty rôznych veľkostí a kvalít, od toho sa potom odvíja cena prsteňa.  

Veľkosť zásnubného prsteňa

Výber veľkosti prsteňov sa zdá ako najväčší problém. Väčšina mužov nepozná veľkosť prsteňa jeho priateľky, a preto často narazia na problém pri výbere prsteňa. Preto keď idete prsteň vyberať, majte už veľkosť zistenú. Zasnubny prstenZásnubný prsteň sa nosí na ľavej ruke na prstenníku, niektoré ženy majú radšej prostredník, pretože po svadbe si tu prsteň môžu nechať a nosia ho vedľa snubného prsteňa. Preto zistite veľkosť na správnom prste. Väčšina z nás má inú veľkosť prsta na pravej a ľavej ruke, preto sa odporúča zisťovať veľkosť priamo na ruke ľavej. Ideálne je vziať priateľkin prsteň a nechať ho zmerať, popr. sa nejako obratne opýtať priamo jej, alebo nejakej blízkej kamarátky.   Väčšina e-shopov ponúka meradla prsteňov, ale ako sa často uvádza, je táto technika naozaj len približná, preto sa na ne stopercentne nespoliehajte. Odporúča sa výber veľkosti naozaj nepodceňovať, a ak váhate medzi dvoma veľkosťami, tak voľte radšej tú väčšiu, aby budúca nevesta prsteň naozaj na prst navliekla. Zmenšenie prsteňa je tiež jednoduchšie, aj keď u prsteňov s kameňmi sa všeobecne úpravy neodporúčajú, pretože kamene potom môžu vypadávať.4

Ceny zásnubných prsteňov

Ceny snubných prsteňov závisia od použitého materiálu. Najlacnejšie vyjdú oceľové prstene, ich cena sa pohybuje okolo 10 €. Strieborné prstene sa pohybujú približne v rovnakej cenovej kategórií ako oceľové, len ich životnosť nie je tak dlhá. Závisí tiež na povrchovej úprave a kvalite použitého zirkónu. Pekný zásnubný prsteň zo striebra kúpite cca za 20 €. Klasické zlaté prstene sa dajú kúpiť od 40 €. Cena zlatých prsteňov vychádza z ich hmotnosti, pretože sa odvádza od množstva použitého zlata. Ak chcete prsteň s briliantom, potom opäť záleží na jeho veľkosti a čistote diamantu. Cena zlatého zásnubného prstienka potom môže pohybovať od 100 až po 3000 aj viac eur.

Ako zabaliť zásnubný prsteň

Samozrejmosťou je uloženie prstienka do nejakej krásnej darčekovej krabičky, pretože aj obyčajný prsteň vyzerá pekne zabalený o 100% lepšie. V prípade zásnub to potom platí dvojnásobne. Na trhu je množstvo škatuliek v tvare srdca či kvetiny, ktoré sú pre túto príležitosť vhodné. Už prvý dojem, keď vyberiete krabičku z vrecka, je moc dôležitý a zvlášť ženy sa tým nechajú veľa ovplyvniť.Ako darovať zásnubný prsteň.

Ako darovať zásnubný prsteň

Asi každá žena si želá, aby jej vyvolený vymyslel nejaký originálny spôsob, ako ju požiada o ruku. Snáď samozrejmosťou je pokľaknutie a tá známa veta: "Vezmeš si ma?" Väčšina žien uprednostňuje súkromné prostredie pred verejnými akciami a samozrejme túžia po romantike. Preto by nemali chýbať kvety, sviečky a pod.Z akých zásnubných prsteňov môžem vyberať

Z akých zásnubných prsteňov môžem vyberať

Na záver sme pre vás pripravili fotogalériu rôznych druhov zásnubných prsteňov, z ktorých môžete vyberať. A nebojte sa, aj keď vyberiete "len" klasický prsteň z ocele a so zirkónom, bude vaša vyvolená šťastná. Väčšina žien totiž ocenia práve to gesto, že s nimi chcete stráviť celý život.

Zásnubné prstene s jedným kameňom

Zásnubné prstene, ktoré majú jeden biely kameň, patria ku klasike. Vyzerajú dobre na každej ruke a tiež je žene ihneď po otvorení krabičky jasné, s čím prichádzate. Klasické zásnubné prstene Klasicke snubne prstene