Ako zistiť správnu veľkosť prsteňu ?

Moderne prsteneAko vybrať správnu veľkosť prstienka ? Potom čo ste si vybrali typ prstienka je potrebné určiť správnu veľkosť aby Vám sedel. V tomto článku sa dozviete ako na to. Výber správnej veľkosti prsteňu je veľmi dôležitý. Venujte preto veľkú pozornosť správnemu postupu pre jej určenie. Zle zvolená veľkosť môže spôsobiť, že príliš veľký prsteň stratíte alebo príliš malý už nezložíte. Veľkosti prsteňov sú udávané v milimetroch vonkajšieho obvodu Vášho prsta.

Ako zmerať obvod prsta ?

V domácich podmienkach si môžete vybrať z troch spôsobov určenia obvodu prsta. Ku všetkým je potrebné si stiahnuť a vytlačiť túto pomôcku. Použitie meracích prúžkov Vystrihnite podľa návodu merací prúžok a s jeho pomocou určíte najpresnejšie obvod Vášho prsta. Použitie meracích krúžkov Ak bude prsteň darčekom je najlepšie zistiť veľkosť prsteňa, ktorý obdarovaná osoba už     vlastní. K tomu využite meracie krúžky. Postupujte podľa návodu. Použitie tabuľky priemerov Pre tento spôsob stačí zmerať priemer prsteňa a pomocou prevodnej tabuľky ľahko zistíte potrebnú veľkosť obvodu. Meranie velkosti prstu na prsten - meter

Odporúčanie na záver

Odporúčame vždy kúpiť prsteň radšej o číslo väčší. Vďaka tomu, že prst v priebehu dňa môže natiecť, by sa mohlo stať, že pôjde ťažko zložiť.