
Keď vyberáte náušnice pre vašu malú ratolesť, zvyčajne je odpoveďou váš vkus, lebo do istého veku je tým malým drobcom relatívne jedno, čo zdobí ich ušné lalôčiky.
Rozumným riešením sú drahé kovy, teda,
náušnice zlaté, strieborné, z
bieleho zlata. Nie však bižutérie. Dieťatko neocení jej jedinečný dizajn a ušku by to nerobilo dobre.
Dobrou voľbou, čo sa materiálu týka, je najmä
biele zlato. Mnohé ušné lalôčiky nepohrdnú ani striebrom, ale zlato je istota a biele zlato vám navyše zaručí vzhľad toľko ospevovaného striebra.
Biele zlato
Ak zjednotíme všetky fakty, ktoré hovoria pre biele zlato, dôjdeme k záveru, že ide o telu prospešný, vzhľadný a kvalitný materiál, ktorý vás ani príliš nevystraší svojou cenou.

Ďalšia zásada, ktorú je dobré dodržiavať je, že do detských ušiek sa dávajú jedine
kôstky, alebo veľmi malé
náušničky. Akékoľvek náušnice, ktoré by viac zasahovali z detského ucha do priestoru, sú ohrozujúce, pretože dieťa sa môže za čokoľvek zaháknuť a potom nastávajú katastrofy.
Mnohé
detské náušnice, ak nejde o kôstky, majú špeciálne zatváranie. Dalo by sa povedať, že s detskou poistkou, pretože je aj sústredený povolaný dospelý človek len ťažko rozopne, či zapne. Tieto sú vhodné najmä pre bábätká, ktorým sa náušničky práve nastrelili, či pre batoliatka až predškolský vek.
Okolo školského veku už si detičky začnú trošku vymýšľať a už sa im páčia tieto a tamtie náušnice. Keď dbáte na opatrnosť, čo sa týka rozmerov a prispôsobené konštrukcie náušníc, nie je problém.
Keď volíte náušnice pre dieťatko školského veku, už si nemusíte robiť takéto starosti s ich bezpečnosťou. Čím sú staršie, tým je menšie riziko, ale obzvlášť u kôstiek by ste mali venovať pozornosť tomu, či nemajú príliš dlhý koniec, ktorý by mohol deti pichať napríklad pri spánku, či len opretie hlavy.