Druhy náušníc

Modre nausniceJe pre vás záhadou, podľa akého kritéria sa náušnice rozdeľujú? Čo sa skrýva za pojmom visačky alebo puzetky? Ak áno, tak práve pre vás sme pripravili článok, ktorý prezradí nejasné pojmy spojené so spomínanými náušnicami. Náušnice možno rozdeliť na niekoľko základných druhov. A to podľa uchytenia v uchu a ich zapínania.

Uchytenie náušníc v uchu sa delí na:

  Visačky - tešia sa veľkej obľube, a preto sú najrozšírenejšie. Náušnica sa prevlečie dierkou ucha a môže sa zabezpečiť špeciálnu silikónovou koncovkou. Kruhy - zúžený koniec náušnice sa prevlečie dierkou v uchu a "napojí" sa na druhý koniec náušnice. Vznikne tak uzavretý kruh. Kôstky - driek prechádza dierkou v uchu a koniec je zabezpečený väčšinou puzetkou alebo zaskrutkovaný.

Druhy zapínania:

Zaklapávacie (dámsky patent) - klasické zapínanie, ktoré je najznámejšie a najbežnejšie. Skrutkovacie - tento druh zapínania je vhodný pre všetky typy náušníc. Najviac sa však používa u kôstok. Puzetky - rovnaké ako skrutkovacie zapínanie, možno tento druh použiť u všetkých typov náušníc. Patrí medzi najbežnejšie používané. Klips - ideálna voľba zapínania pre tých, ktorí nemajú prepichnuté uši. Náušnice sa len pricvaknú na ušný lalôček. Detská brizura - používa sa u náušníc určených pre najmenšie nositeľky. Zapínanie majú dopredu, kde sa tyčka zahákne do očka. Plánujete si kúpiť nové náušnice? Vyskúšajte nejaký online eshop.