Náramky

Náramky rôznych tvarov a veľkostí majú rád snáď ženy všetkých vekových kategórií a sú tiež veľmi obľúbeným doplnkom pre mužov.

Ako si vybrať správny náramok?

Náramok pre ženu

Rovnako ako u ostatných šperkov, tak isto aj u náramkov sú väčšinou pri výbere najviac bezradný muži. Stačí si uvedomiť len to, pre akú príležitosť bude náramok určený, či pre denné nosenie alebo pre výnimočné príležitosti a tiež to, či žena pre ktorú je náramok určený nosí skôr masívne alebo jemnejšie šperky. Pri výbere náramku nie je tak úplne dôležité, či je žena silnejšia alebo štíhla, pretože i žena s útlym zápästím majú rád mohutné náramky. Dobrým ukazovateľom toho aké náramky bude mať žena rada je to, aké nosí hodinky. V prípade, že má rada mohutné hodinky, potom ma väčšinou v obľube tiež mohutnejšie náramky a naopak.

Náramky pre mužov

Muži väčšinou majú rád jednoduché náramky v kombinácii s kožou alebo gumou. Ale obľúbené sú tiež retiazkové náramky. Náramok pre mužov by mal byť skôr masívnejší.

Na čo si dať pri výbere náramku pozor?

Správna veľkosť náramku

V prípade, že ide o retiazkový náramok, nie je veľkosť až taký problém, pretože náramok sa väčšinou dá skrátiť. Ak však ide o náramky iného typu, doporučujeme zmerať zápästie, alebo zmerať dĺžku iného náramku, ktorý žena prípadne muž nosí. Pri náramku väčšinou nie je problém odhadnúť správnu veľkosť.

Váha náramku

To platí skôr v prípade, že vyberáme mohutnejší náramok pre ženu so štíhlym zápästím. Náramok by nemal byť príliš ťažký, aby neprekážal pri každom pohybe ruky. Náramky na ruku  

Typy náramkov

Retiazkové náramky

Náramky z retiaziek sú klasika, ktorou nikoho neurazíte. Sú vhodné pre všetky vekové kategórie a pre obe pohlavia.

Náramky z chirurgickej ocele, zlata, striebra

Náramky z chirurgickej ocele sú veľmi obľúbené a v posledných rokoch veľmi moderné. Najmä z toho dôvodu, že sú vhodné snáď pre každého, stačí si len vybrať, či chceme náramok z ocele, s kamienkami, alebo v kombinácii s iným materiálom (guma, kože, ...).

Náramky z iných materiálov

V poslednej dobe sú módnym doplnkom aj náramky z plastu alebo gumené náramky.