Náušnice

Náušnice nosí asi každá žena bez ohľadu na vek či štýl. Pri výbere tých správnych náušníc je veľmi dôležité zvážiť všetky kritéria, pretože náušnice sú veľmi dôležitým doplnkom. Vďaka tomu, že náušnice sú najbližšie pri tvári tak ich je najviac vidieť. Mali by byť vyberané naozaj s citom tak, aby podčiarkovali krásu tváre. Náušnice dnes už nie sú len doménou žien, ale tiež niektorých mužov. V posledných rokoch je však trend náušníc u mužov na ústupe.

Ako vybrať správne náušnice

Ak vyberáme náušnice ako darček a tým pádom si ich ten, komu sú určené nemôže vyskúšať, musíme sa zamyslieť nad niekoľkými kritériami, ktoré nám uľahčia výber.

Aké náušnice žena obvykle nosí?

Väčšina žien má cit pre to, aby si vybrali tie správne náušnice pre svoju tvár. Skúste si teda všimnúť, aké najčastejšie náušnice nosí. Najmä či nosí skôr jemnejšie (napríklad tzv. kôstky) alebo naopak či nosí masívne náušnice. Nie vždy platí pravidlo, že pre silnejšie ženy sú vhodnejšie masívne náušnice a pre štíhle jemnejšie. Množstvo žien so štíhlou tvárou má rád výrazné náušnice a naopak.

Pre akú príležitosť sú náušnice?

To je veľmi dôležité kritérium výberu. Ak chceme náušnice na denné nosenie, mali by byť praktické, aby sa všade nezachytávali a nezaťažovali príliš uši. V prípade, že vyberáme náušnice pre výnimočnú príležitosť ako napríklad ples alebo večierok, môžeme sa viac oddať fantázii a kreativite a vybrať náušnice nápaditejšie, rôzne zdobené alebo tvarované. Zlate nausnice

Typy náušníc

Kruhové náušnice

Kruhy a krúžky všetkých veľkostí, sú veľmi obľúbeným tvarom náušníc. Je veľmi dôležité vybrať a predovšetkým si vyskúšať či nie sú kruhy príliš ťažké, aby z nich neboleli uši.

Kôstkové náušnice

Tzv. kôstky sú veľmi jemné a krásne doplnia tvár. Sú vhodné pre všetky príležitosti a sú vhodné úplne pre každý typ tváre. Veľkú obľubu však majú predovšetkým u športovo založených žien, pretože neprekážajú pri pohybe.

Visiace náušnice

Visiace náušnice všetkých tvarov a veľkostí sú obľúbené predovšetkým u žien, ktoré majú rád výraznejšie šperky. Aj tu platí to čo u kruhových náušníc, čiže je dobré vyskúšať si náušnice predtým ako ich kúpime, aby neboli príliš ťažké a aby nám neobmedzovali pohyb.