Šperky podľa farby a ročného obdobia

Moderne male nausniceKaždý má rád určité ročné obdobie a podľa toho obdobia by si mal vyberať aj šperky. Aké šperky sú pre Vás ideálne? To sa pokúsime priblížiť v nasledujúcom článku. Farba a typ šperku sa teda odvíja odročného obdobia.V zime by ste mali nosiť lesklé a nenápadné šperky, v lete zase radšej matnejšie odtiene, ktoré nemajú vysoký lesk.

Jarný typ

Ideálne šperky pre jarný typ sú jemné a ľahko pôsobiace šperky. Príliš veľké či výrazné môžu pôsobiť na ženách tohto typu hrubo. Pristanú im polodrahokamy výrazných farieb napr žltý topaz, tyrkys, modrý zafír, svetlý jantár ... v podstate všetky farby ich farebnej škály. Vhodné sú aj teplé odtiene koralu či šperky vo farbe slonovinovej kosti. Z perál vyberajte tie, ktoré sú krémovej alebo žltkastej farby.

Letný typ

Ženám letného typu slušia šperky, ktoré nemajú vysoký lesk, ale ušľachtilý matný podtón. Veľmi dobre vyzerajú aj vo šperkoch pôsobiacich studeno a v jemných farbách rubínov a granátov, ktoré sú síce žiarivé, ale nepôsobia krikľavo. Môžu nosiť aj polodrahokamy s mliečnym nádychom (jemne modrý akvamarín, modrastý opál, šedomodrý alebo šedozelený achát), diamanty a sivé alebo ružovkasté perly.

Jesenný typ

Ženy jesenného typu nesiahnu vedľa, keď si vyberú šperky z prírodných materiálov alebo polodrahokamov. Pristanú im šperky sýto sfarbené (aj keď ich farby by nemali byť príliš výrazné a trblietavé), červené koraly, jaspis, zlatožltý topaz, teplý achát alebo žltkasté perly. Môžu nosiť aj väčšie šperky a bižutériu.

Zimný typ

Pre ženy zimného typu sa hodia lesklé a nápadné šperky. Pristanú im diamanty, brilianty, krištáľ a štras. S jemnými šperky pôsobia ženy tohto typu fádne. Vhodné sú pre ne šperky výrazných farieb polodrahokamov ako je čierny onyx, tmavo červený rubín, tmavozelený smaragd.