Šperky z chirurgickej ocele

Chirurgická oceľ je materiál, ktorý je na našom trhu iba pár rokov. Rýchlo sa však stal veľmi obľúbeným a módnym materiálom, najmä pre výrobu šperkov. Hlavná prednosť chirurgickej ocele je predovšetkým to, že je vhodná aj pre alergikov, alebo pre tých, ktorým napríklad hnisajú uši zo strieborných náušnic. Z chirurgickej ocele sa nevyrábajú len šperky, ale tiež kĺbné implantáty a to dokazuje, že je to naozaj materiál špičkovej kvality.

Typy chirurgickej ocele

Najznámejší a najrozšírenejší druh chirurgickej ocele je STAINLESS STEEL – TYP 316L, ktorý sa používa predovšetkým k výrobe šperkov.

Šperky z chirurgickej ocele

Šperky vyrobené z chirurgickej ocele sú vhodné pre každého, dokonca si šperky z chirurgickej ocele obľúbili aj muži. Chirurgická oceľ je obľúbená najmä vďaka kvalite, ktorú materiál ponúka, ale tiež vďaka vzhľadu. Šperky z chirurgickej ocele môžu byť vyleštené do vysokého lesku, alebo naopak matné. Veľmi obľúbené šperky z chirurgickej oceli sú tiež tie, ktoré sa kombinujú s inými materiálmi ako je guma alebo koža.

Piercing

Takmer všetky piercingy sú vyrobené z chirurgickej ocele a to predovšetkým preto lebo majú hypoalergénne vlastnosti chirurgickej ocele.

Ako sa starať o šperky z chirurgickej ocele

K ďalším výborným vlastnostiam šperkov z chirurgickej oceli patrí to, že neoxidujú (ako napríklad strieborné šperky), preto sa o nich nemusíte nejako zvlášť starať alebo ich čistiť. Jediné na čo si treba dávať pozor je to, aby sme šperky nepoškodili mechanicky alebo chemicky. Najmä ak má šperk nejaké kamienky (napríklad zirkóny) je potrebné byť veľmi opatrný a to z toho dôvodu, že kamene sa do šperku vsadzujú (alebo lepia) až keď je hotový finálny výrobok. Doporučujeme teda šperky z chirurgickej ocele dávať dole pri kúpaní, umývaní riadu či pri vykonávaní práce, kde by sa mohol šperk poškodiť mechanicky alebo poškrabať. Sperky z chirurgickej ocele

Kde nakupovať šperky z chirurgickej ocele

Šperky z chirurgickej ocele sa dajú kúpiť rovnako ako zlaté a strieborné šperky v klenotníctve alebo v e-shope www.agshop.sk, ale tiež je možné zakúpiť ich v salónoch, kde sa robí piercing. Dokonca v prípade piercingu doporučujeme nakupovať predovšetkým v týchto salónoch. Väčšina kvalitných piercingových salónov si totiž zakladá na tom, aby predávali naozaj kvalitné piercingy.