Svadobné prstene

Strieborne svadobne prsteneVýber svadobných prsteňov je veľmi dôležitý a to najmä preto, že ich snúbenci vyberajú s úmyslom nosiť po zvyšok svojho života.Výber toho najkrajšieho je teda dôležitou vecou, na ktorú je treba urobiť si viac času. Nesmiete sa ponáhľať, aj keď pred svadbou máte kopu zariaďovania a starostí, prstene majú prednosť a potrebujú pokoj. Viete vlastne, prečo si snúbenci počas obradu tieto krúžky navzájom navlečú? Navlečenie prsteňa partnerovi na jeho ľavý prsteník symbolizuje spojenie, neodvolateľnú voľbu partnera, potvrdenie sľubu a dôkaz lásky a vernosti. Tak ako svadobné prstene nemajú začiatok a ani koniec, tak aj láska dvoch ľudí má byť bez konca.

Materiály svadobných prsteňov

Moderne svadobne prsteneNajčastejším materiálom na svadobné obrúčky je zlato. Používa sa biele, žlté, ružové a ich kombinácie. Menej častou surovinou je striebro alebo chirurgická oceľ. Prstene môžu byť osadené kameňmi, ako je zirkón alebo diamanty, ktoré klenotníci odporúčajú skôr pre ich tvrdosť a odolnosť. Nevýhodou spomínaného zirkónu je, že sa časom "ošúcha" a stratí svoj krásny lesk. Veľmi drahými svadobnými prsteňmi sú prstene z platiny. Platina je ušľachtilý drahý kov úplne nepremenný a nezničiteľný Vzhľadom k tomu, že prstene budú vaše ruky zdobiť veľmi dlhú dobu, vyberte si s partnerom skôr nejaké klasické, ktoré budú vkusné aj za niekoľko rokov. Moderné výstrelky budú žať obdiv len pár sezón, a potom ľavú ruku budete radšej schovávať. Poradíme vám drobnosť, ktorú možno oceníte. Keď budete skúšať prstene potom, čo prídete z mrazu do tepla, môžu mať vaše prsty o málo menší priemer než obvykle. Počkajte teda chvíľu než sa zahrejete a až potom sa dajte do skúšania. Naopak keď si budete chcieť skúšať prsteň vo veľkom teple, môžete mať prsty ľahko opuchnuté a budete potrebovať väčšiu veľkosť.

Cena svadobných prsteňov

Ceny prsteňov sa odvíjajú od použitých kovov, množstva rytín, veľkosti kameňa a toho, či si vyberiete diamant alebo zirkón. Záleží tiež, či sa uspokojíte s ponukou obchodu alebo si necháte obrúčky vytvoriť podľa vášho želania. Ďalším výdajom môže byť, ak prstene na zákazku potrebujete v kratšom termíne, než je štandardná. Jednoduché a napriek tomu krásne svadobné prstene sa dajú v obchodoch zohnať od 200 € až do niekoľkých  tisíc za pár. Napr. cena platinových obrúčok sa môže vyšplhať aj na 3500 €. K získaniu pekných svadobných prsteňov Vám môžu pomôcť aj tzv. svadobné pôžičky, pomocou ktorých získate dostatok peňazí na celú svadbu.

Svadobné prstene podľa vašich predstáv

Väčšina klenotníckych obchodov vám vyjde v ústrety úpravou veľkosti kameňov, tvarov aj šírkou prsteňov či ozdobnou rytinou. Tiež je veľmi rozšírené, že vytvoria prsteň podľa vašich predstáv, čo dodá punc originality. Môžete buď na obrúčkach ukázať, čo sa vám páči a dohodnúť sa na určitom kompromise alebo je možné prísť s vlastnou kresbou a na náčrtku ukázať, aký kov kam chcete, kde sa vám bude páčiť mat a kam si prajete rytinu alebo kameň. Podľa informácií, ktoré sa nám podarilo zistiť, sú obrúčky podľa zadania klienta vyrobené približne za mesiac. Drvivá časť snúbencov si praje označiť prsteň rytinou s dátumom alebo odkazom. Obľúbené sú aj láskyplné prezývky a nežné oslovenia druhého. Je to krásne gesto, ktoré vždy pripomenie významný okamih života alebo milovaného človeka. Ak je váš partner básnik a chcel by do vášho prstienka nechať vyryť milostnú ódu, bude trochu sklamaný. Dámsky prsteň umožňuje svojou veľkosťou vyryť maximálne štyri slová, takže milý bude musieť vymyslieť skôr krátku vetu. Zlate svadobne prstene Klenotníctva vykonávajú štandardné rytie dátumu zdarma, len pri dlhších údajoch požadujú úhradu. Ak nemáte dosť peňazí na úhradu tejto činnosti a ste aj v bankovom registri, tak určite využite nebankové pôžičky bez registra, prostredníctvom ktorých získate potrebné peniaze už do 24 hodín. Určite už premýšľate, čo si necháte vyryť vy. Najčastejšie to býva spomínaný dátum sobáša, ďalej mená snúbencov a dátum sobáša, dátum sobáša a monogramy snúbencov. Buďte originálny a nemajte to, čo všetci ostatní. Vymyslite si niečo iné. A nakoniec perlička, pri svadobnom obrade si dajte pozor, aby vám prsteň nespadol, znamená to nešťastie. Taktiež snubný prsteň by sa nemal kupovať v piatok. Prináša to smolu.