Zásnubný prsteň s briliantom

Zasnubny prstenZásnubný prsteň je najdôležitejší šperk, ktorý muž vyberá. Tiež má tento prsteň jedinečný význam. Preto by si muži mali dať pri výbere zásnubného prsteňa záležať. Výber je vždy zložitá a zdĺhavá záležitosť ale určite neskôr prinesie svoje ovocie. Najdôležitejším prvkom na zásnubnom prsteni je kameň. Aj to je dôvod prečo si vybrať práve briliant. Pretože prsteňom vyjadrujú muži svoj vzťah k žene, mal by zásnubný prsteň vyzerať k svetu. Tradícia hovorí, že zásnubný prsteň ukazuje mužovo postavenie v spoločnosti a finančné zabezpečenie. Väčšinou platilo, že prsteň zodpovedá mesačnému platu. Dnes sa to tak už nepovažuje, ale aj tak by zásnubný prsteň mal mať nejakú hodnotu.

Briliant - symbol čistoty a investície

Ideálnym zásnubným prsteňom je prsteň zo zlata osadený briliantom či briliantmi. Takýto zásnubný prsteň je hodnotný šperk a dá sa aj dediť. Briliant vekom nestráca cenu, nepoškriabe sa, nie je možné ho rozbiť, ani nezhorí. Preto sa môže zásnubný prsteň s briliantom dediť z generácie na generáciu. Briliantovy zasnubny prsten S cenou diamantu súvisí aj to, že sa dá kúpiť ako investícia. Cena diamantu za posledných sto rokov nezažila prepad, ako investícia a efektívna forma úschovy majetku sa používa už roky. Naviac je tiež briliant symbolom čistoty, sily a nezničiteľnosti. Tým sa stáva skvelou ukážkou vašej lásky. Briliantový prsteň je jednoducho jedinečnou príležitosťou, ako ukázať vašej budúcej žene, že si ju ceníte a vaša láska je čistá a na veky.

Briliantový prsteň je dostupný pre všetky

Ak si myslíte, že sa dá briliantový prsteň kúpiť len za desaťtisíce, potom sa mýlite. Drobný briliant je cenovo dostupná záležitosť. Zlatý prsteň s drobnejším briliantom sa dá kúpiť aj približne za 3 tisíc korún. Snubné prstene môžeme rozdeliť aj na typické skupiny. Väčšina z týchto skupín zvykne mať v strede kamienok a to práve spomínaný briliant.

Briliant alebo diamant

Pri kúpe snubných prsteňov sa často sa stretnete s diamantovým alebo briliantovým šperkom, aký je vlastne rozdiel? Diamant je prírodný nerast, ktorý sa zložitým brúsením vytvaruje do briliantu. Briliant je teda vybrúsený diamant. Briliantové prstene sú jedinečné a oslní nielen vás, ale aj vašu nastávajúci ženu. S briliantovým prsteňom je úspech zaručený. Prajeme vám príjemný výber.